aktuálně z regionu rss

Zde najdete aktuální zprávy z regionu: Prahy 3, Královských Vinohrad, Karlína a Strašnic, které byly otištěny v měsíčníku REGION REVUE. Zde je jejich elektronická podoba.
Narozdíl od papírového vydání zde můžete napsat komentář, článek oznámkovat, najdete zde více obrázků ke článku apod.


Strana:  1 2   další »

Privatizace v Karlíně: Dočkají se i v menších domech

Okruh nájemců v bytech městské části Praha 8, kterým bude umožněna účast v další vlně privatizace bytového fondu, se rozšíří. Privatizace se bude týkat v drtivé většině bytů v Karlíně a dolní Libni, které nebylo možné privatizovat kvůli zástavě za půjčku od Evropské centrální banky na obnovu těchto čtvrtí po povodních z roku 2002.

Betonové truhlíky míří na Žižkov?

Kontroverzní nápad stávajícího vedení radnice Prahy 5 s instalací obřích betonových truhlíků na chodníky, který vzbudil velmi negativní reakce veřejnosti, se možná podobný projekt začne realizovat i na území Prahy 3. Zatím se na radnici o instalaci betonových truhlíků, do nichž by posléze měly být vysázeny stromy, uvažuje v Olšanské ulici.

Strážníci v Praze 3 mají novou služebnu

Společným přestřižením slavnostní pásky otevřeli v úterý 13. listopadu pražský primátor Bohuslav Svoboda, starostka Prahy 3 Vladislava Hujová a šéf pražských strážníků Ludvík Klema novou služebnu Obvodního ředitelství Městské policie Praha 3 v Lupáčově ulici.

Praha 8 otevřela diskusi o urbanisticko-dopravním řešení Dolní Libně

Osmá městská část otevřela diskusi o urbanisticko-dopravním řešení Dolní Libně. Prvním krokem je návrh architekta Josefa Pleskota, k němuž proběhl v úterý 2. října v Libeňském zámečku diskusní panel, jehož se zúčastnili mj. zástupci bytových družstev z přilehlých domů. K návrhu architekta Josefa Pleskota zároveň radnice zadala vypracování oponentního návrhu, který by měl pomoci hledat další alternativy řešení.

Kam za vzděláním?

Otázku v titulku řeší školáci v posledních ročnících základních či středních škol, ale i jejich rodiče. Výběr vzdělávací instituce, na které budou pokračovat ve svém vzdělávání, může do velké míry určit jejich další směřování. Vzdělání ovlivní jejich úspěšnost na pracovním trhu – a tím do velké míry určí i jejich další život. Nemít práci je velký problém. A mít práci, kterou člověk nenávidí, je sice lepší, než nemít žádnou – na druhé straně, vzhledem k tomu, že podle průzkumů stráví dospělí lidé v práci až třetinu svého života, ani tohle není žádná velká výhra.

Kostel míří na seznam UNESCO

Kostel Nejsvětějšího srdce Páně je dominantou náměstí Jiřího z Poděbrad a zároveň jednou z nejvýznamnějších památkových staveb na území Prahy 3. Postaven byl podle projektu slavného slovinského architekta Josipa Plečnika. V současné době usiluje radnice Prahy 3 společně s Ministerstvem kultury ČR a se Slovinskou republikou o nominaci této mimořádné stavby mezi památky zapsané na seznamu organizace UNESCO. Kostel je již na seznamu čekatelů UNESCO.

Senátní volby v obvodu č. 26

Seznamte se s kandidáty pro volby do Senátu ve vašem volebním obvodu.

Radnice: PARKOVACÍ Zóny v Karlíně budou

Zavedení zón placeného stání v Karlíně už není otázkou k diskusi – řeč už se nevede kolem toho, zda ano nebo ne, ale kdy a jak přesně. Praha 8 nyní připravuje projekt, který by měl zcela změnit systém parkování.

Praha 8 AFI nechce

Radnice Prahy 8 se odvolá proti územnímu rozhodnutí o umístění administrativní stavby AFI Karlín Business Centre, které za státní správu vydal v srpnu stavební úřad.

Hlasujte o budoucí podobě Elsnicova náměstí

Plány radnice Prahy 8 na revitalizaci Elsnicova náměstí v Libni se dostaly do další fáze. Než dojde ke zpracování finální projektové dokumentace, chce radnice nechat promluvit „vox populi“ – hlas lidu.

Po Karlíně jen třicítkou?

Radnice Prahy 8 chystá v Karlíně plošné zklidnění ulic, jehož základem bude tzv. zóna Tempo 30, ve které je maximální povolená rychlost snížena na 30 km/h. Možnosti průjezdu územím pro automobilovou dopravu zůstanou plně zachovány, nově je však navíc ve většině ulic umožněn obousměrný provoz jízdních kol.

Přespávat v popelnici životu nebezpečno

Kontejner na odpadky není dobré místo na přespání. A může být i životu nebezpečné.

In-line dráha v Karlíně odložena

Vybudování slibované in-line dráhy v části Sokolovské ulice v blízkosti Invalidovny se zatím nekoná.

Nová atrakce parku Parukářka: Obří skluzavka

Park Parukářka na Vrchu sv. kříže na Žižkově má novou atrakci – nejdelší skluzavku v Praze o délce 12 metrů.

Místo práce znásilnění

V úterý 27. března zažil čtyřiadvacetiletý česky hovořící muž šok, když původně přišel na pohovor o práci, ale odcházel znásilněný.

Olga Havlová má svou ulici

Na Vackově byla jedna z nových ulic pojmenována po první manželce prezidenta Havla a první dámě českého disentu Olze Havlové.

Praha 3 chystá privatizaci dalších bytů

Do privatizace v Praze 3 míří dalších 113 obecních bytů.

Žižkovské uzavírky

Během dubna a května se budou na Žižkově kopat výkopy, budou kvůli tomu uzavřené i některé ulice. Víme které.

Vinohrady bez uměleckého šéfa

Vinohradské divadlo je od 1. dubna oficiálně bez uměleckého šéfa.

Žižkovská radnice půjčí na opravu domů

Rada městské části schválila na svém posledním březnovém zasedání další dvě bezúročné půjčky z Fondu obnovy a rozvoje na opravy soukromých domů.

Budoucnost knihovny na Jarově

Jarovská pobočka Městské knihovny v Praze, které hrozilo zrušení, bude fungovat dál.

Z uzavřené ulice bruslařská dráha

V uzavřené části Sokolovské ulice mezi křižovatkou se Šaldovou a Invalidovnou vznikne in-line dráha.

Další administrativní budova pod Vítkovem

Není to tak dlouho, co začal miliardář Zdeněk Bakala stavět v Pernerově ulici v Karlíně na místě někdejší tovární haly ČKD svůj administrativně obchodní projekt Karlin Hall a už je na spadnutí další projekt v této ulici – jen o něco dál směrem k Libni.

Za farmáři na Tylák

Dlouho slibované farmářské tržiště na Tylově náměstí se stalo konečně skutečností. V

Rýsuje se záchranný plán pro Nákladové nádraží Žižkov?

Vypadá to, že diskuse o budoucnosti a bytí či nebytí Nákladového nádraží Žižkov (a nejen jeho) by mohla nabrat nový směr.

Karlínský sen – privatizace se stává skutečností

Dlouho to vypadalo, že o možnosti získat v privatizaci byty, které obývají, do osobního vlastnictví, si mohou nájemníci obecních bytů v Karlíně a dolní Libni nechat jen zdát.

Vinohradská fidlovačka

Kolem Divadla na Vinohradech je v poslední době dost rušno. Magistrát vybral ve výběrovém řízení jeho nového ředitele – senátora, šéfa divadla Fidlovačka a spolumajitele restaurace U Kalicha Tomáše Töpfera. Vzápětí práskl na Vinohradech dveřmi stávající umělecký šéf Martin Stropnický a také herec Ladislav Frej.

Nájemné v Praze 2 – změny budou

Ve středu 25. ledna projednala Rada městské části Praha 2 na svém prvním mimořádném jednání úpravu výše nájemného platného od druhého pololetí letošního roku.

Přijímačky na střední se KVAPEM blíží

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Ti, kteří vybírají, kde budou po základní škole pokračovat ve studiu, i jejich rodiče, by měli dobře zvažovat, jaká cesta bude v jejich případě nejlepší.

„Vlčí děti“ na Vinohradech?

Až teď prosákl na veřejnost případ podivné rodinky žijící v hodně stroze zařízeném (nebo spíš nezařízeném) bytě na Vinohradech.

Zóny placeného stání v Karlíně? Možná už za rok...

Radnice Prahy 8 počítá se zavedením zón placeného stání v Karlíně. A tentokrát to vypadá, že se do toho chce pustit opravdu „navážno“. Téma zavedení zón placeného stání v Karlíně už na pořadu dne bylo. Na otázky k tomuto tématu odpovídal pro Region Revue radní Matěj Fichtner.

Ostrov Štvanice: Chystá se právní bitva?

Zimní stadion na Štvanici je minulostí, demolice z vůle vlastníka, hlavního města Prahy, ho smetla beze zbytku z povrchu zemského.

Žižkovské nádraží: Další fáze bitvy

Nekonečný příběh žižkovského nádraží pokračuje. I v oddechovém čase, které získalo rozhodnutím magistrátu ho dočasně vyřadit z celoměstsky významných změn územního plánu do doby, než bude jasné, jak je to s jeho statutem kulturní památky.

Na Parukářce vyroste další dětské hřiště

Žižkovská radnice chce postavit na Vrchu sv. Kříže nové dětské hřiště. Areál by měl doplnit stávající hřiště pro děti, které chvílemi doslova praská ve švech.

U Rokytky vzniklo moderní dětské hřiště

Rodiče s dětmi z dolní části Libně mohou navštěvovat zrekonstruované dětské hřiště poblíž ulice Na Rokytce a cyklostezky.

Elsnicovo náměstí čeká rozsáhlá rekonstrukce

Elsnicovo náměstí v Libni naprosto změní svoji podobu. Radnice Prahy 8 připravuje jeho rozsáhlou rekonstrukci, začít by měla na jaře roku 2013, její ukončení se čeká na podzim.

Parkoviště na Karlínském náměstí v rekonstrukci

Parkovací plocha na Karlínském náměstí, která vznikla na místě někdejší, dávno již zrušené čerpací stanice, prochází rozsáhlou rekonstrukcí.

Vosa zabiják

Letošní léto byly vosy drzejší a útočnější, než obvykle.

Nejlepší dřevěné hřiště roku je u vodárny

Dětské hřiště U Vodárny, které nechala Praha 2 vybudovat na Vinohradech na dohled od věže někdejší vodárny, funguje už téměř rok a půl.

Cyklostezka na Vítkově otevřena: Doopravdy

Na politiky se obvykle nadává, sluší se ale i přinejmenším uznat, když se jim něco podaří. A starostce Prahy 3 Vladislavě Hujové se podařil doslova husarský kousek – konečně uzavřít nekonečný příběh kolaudace „milionové“ cyklostezky pod Vítkovem.

Nákladové nádraží Žižkov v mezičase

O osudu budovy Nákladového nádraží Žižkov stále rozhodnuto není

Parky u Invalidovny konečně otevřeny

Dva velké karlínské parky – Kaizlovy sady a park před Invalidovnou – už jsou po ukončení půlroční rekonstrukce otevřeny pro veřejnost.

Karlínské farmářské trhy – konečně jasno

V Praze 8 konečně udělali jasno o tom, jak to bude letos s nově zavedenou tradicí farmářských trhů v Karlíně v parku u kostela sv. Cyrila a Metoděje.

Kód: Móda

Od 15. do 17. dubna proběhne v industriálních prostorách pražské Karlin Hall v Thámově ulici jarní ročník festivalu nezávislé a originální módy - Code:Mode.

Přijímačky na podruhé

Přijímačky na střední školy se blíží,

Hurá za farmáři

Žižkováci a obyvatelé Vinohrad už mají jasno, stejně jako lidé z Vršovic. Jak to bude s farmářskými trhy v Karlíně, je zatím ve hvězdách. Co ale lze v tuto chvíli zjistit, to jsme vypátrali.

Tržiště na Tyláku skutečností? Už brzy…

Sezona farmářských trhů začíná a Praha 2 není výjimkou.

Přísně tajná přehlídka luxusu

Místo: Kongresový sál hotelu Hilton Prague v Karlíně. Den konání: 12. února. Cíl: Top Secret. Takhle stroze by mohl znít report pro tajného agenta 007. Aby se o téhle události člověk dozvěděl, ale nemusel být tajný agent. Přes svůj název není akce Top secret vůbec utajená, naopak – jde už pravidelně o největší módní událost sezony. Letošní ročník přehlídky luxusního spodního prádla nebyl výjimkou.

Brutální lupič zadržen

Od pozdního odpoledne jedenáctého listopadu pátrali kriminalisté třetího policejního obvodu po pachateli loupeže v herně v ulici Husitská v Praze 3.

Ze zlodějny plynová havárie


Strana:  1 2   další »