Aktuálně - informace a novinky

Daniel Květoň není od listopadu 2012 spolupracovníkem naší společnosti, a to z důvodu spáchání rozsáhlých zpronevěr, krádeží a podvodů, dosahujících v tuto chvíli souhrnné výše zhruba jeden a půl milionu korun. Celou situaci, včetně dalšího fiktivního periodika Hlas Prahy, řeší v tuto chvíli Policie ČR ve fázi přípravy obvinění. Doporučujeme vyhnout se jakékoli spolupráci s tímto člověkem. Pro další informace pište na milan@mediapraha.cz nebo volejte na tel.: 776 115 107.

Milan Janata, ředitel a jednatel Mediapress Praha s.r.o.


Nejnovější články na webu:

Vánoční trhy v regionu

Již 20. listopadu se náměstí Míru jako první v hlavním městě zaplnilo stánky s vánočním sortimentem. V první adventní neděli, 2. prosince, se sváteční atmosféra rozhostila také na Tylově náměstí. Tam se vánoční trhy konají letos vůbec poprvé. Obě tržiště budou otevřena denně až do Štědrého dne od 10:00 do 19:00.

Vzpomínka na Corbusiera: Panelový experiment

Není panelák jako panelák. Ten, o kterém bude nyní řeč, je dnes kulturní památkou. A zároveň objektem, který stále naplno slouží ke svému původnímu účelu – tedy k bydlení. Dříve patřil Praze 8, dnes je dům v majetku a správě společenství vlastníků bytových jednotek.

W jako Wilsonovo nádraží

Nešlo to jinak, museli jsme si při hledání hesla pro další díl encyklopedie pomoct malou oklikou. Najít v našem regionu něco od písmene „w“ je trochu problém. A tak jsme na to šli takovým malým „podvůdcem“, snad nám ho nebudou mít naši čtenáři za zlé. Podíváme se na zoubek hlavnímu nádraží, které dříve neslo označení Wilsonovo. Pak se komunistům nelíbilo, že by nejdůležitější pražské nádraží mělo nést jméno nějakého amerického imperialisty a přejmenovali ho na hlavní (s malým „h“, protože oficiální název nádraží zní Praha hlavní nádraží).

U Stolu vaří jen poctivá jídla

Poctivá jídla z kvalitních, nešizených surovin za přijatelné ceny, dobře ošetřená Plzeň a příjemné útulné prostředí. A k tomu vzduch prostý clony z cigaretového kouře. To jsou hlavní devizy restaurace U Stolu, která byla před měsícem otevřena v Lucemburské ulici č. 6 a vystřídala restauraci Fluidum, která tu působila dříve. „To byl ale zcela jiný styl restaurace, dost drahá, se studeným interiérem, což je pravý opak naší koncepce,“ říká Petr Topol, kterému restaurace U Stolu patří.

Průvodce světem starožitností - funkcionalismus

Minulý díl našeho putování světem starožitného nábytku nás zavedl do období art deco. Dostáváme se čím dál blíže současnosti a čím dál více nábytek upouští od zdobnosti. Jsme v období funkcionalismu, což je sloh, který třeba výrazně ovlivnil architektonickou podobu Karlína. Na Žižkově pak je výraznou připomínkou tohoto slohu Dům odborových svazů.

Zfetovaný řidič

V neděli 18. listopadu krátce před jedenáctou hodinou večer si hlídka strážníků městské policie Praha 8 všimla v Sokolovské ulici podezřelého osobního vozidla, jehož řidič se choval zmateně.

Při vloupání do bytů demolovali interiér

Trojice pobertů skončila v listopadu ve vazbě, škoda na odcizených věcech a na poškození vnitřního zařízení objektů, kams e vloupali, se vyšplhala k téměř milionu korun. Nicméně kriminalisté podezřívají zadržené ze spáchání dalších dvaceti případů a způsobená škoda by se tak mohla vyšplhat až k pěti milionům korun.

Podezřelou tašku na Vinohradské ulici likvidoval pyrotechnik

Ve středu 28. listopadu po sedmé hodině ráno přijali operátoři tísňové linky 112 informaci od kolemjdoucího muže, který oznámil, že u hotelu na Vinohradské ulici se nachází podezřelý předmět. Na místo vyjeli okamžitě policisté a zjistili, že se u oplocení pozemku nalézá igelitová taška s neznámým obsahem, na který se raději ani nepokusili pohlédnout.

Policie hledá svědky smrtelné dopravní nehody.

Ve čtvrtek 29. listopadu osmnáct minut po osmnácté hodině se stala smrtelná dopravní nehoda v Praze 10 na ulici Ruská u křižovatky s ulicí Bělocerkevská.

Chtěl ukrást tašku

Ve středu 21. listopadu ve čtvrt na šest ráno prováděla hlídka strážníků městské policie Praha 10 kontrolní činnost na tramvajové zastávce Strašnická. Při příjezdu tramvajové linky č. 24 si hlídka všimla muže, jak druhému spícímu muži sundával tašku z ramene.

Vladimír Brabec: „Z muzikálů jsem měl vždycky trému“

Vladimír Brabec: „Z muzikálů jsem měl vždycky trému“Herce Vladimíra Brabce jsme navštívili u něj doma ve Střešovicích, kde bydlí, dodnes je ale hrdým žižkovským patriotem. „Na Žižkově jsem prožil celé dětství a tady jsem také ještě jako žák obecné školy v divadle Akropolis měl své první malé roličky,“ vzpomíná na úplné prapočátky své herecké dráhy. Během ní na divadelních prknech ztvárnil řadu velkých a krásných rolí, v desítkách rolí se zviditelnil i v televizi. Lidé si ho ale spojují hlavně s jednou z nich – s dnes již legendárním příslušníkem Sboru národní bezpečnosti majorem Zdeňkem Zemanem, hlavní postavou seriálu Třicet případů majora Zemana, který je dnes už takřka kultovní záležitostí a budí dodnes rozporuplné emoce – zatracují pro nadměrnou dávku komunistické propagandy, jiní z něj mají kvůli tomu legraci a někteří ho velebí jako ukázku poctivého televizního řemesla. Od dob majora Zemana uplynulo více než třicet let a Vladimír Brabec je už dávno v penzi – herecké řemeslo ale pořád ještě na hřebík nepověsil. A dokud to půjde, tak ani pověsit nehodlá. „To by mě jedině musel postihnout tak závažný zdravotní problém, který by mě úplně vyřadil z provozu, jinak si to neumím představit. Neříkám snad, že by měl herec doslova zemřít na jevišti, obvykle ale odejde ze života v době, kdy je stále ještě nějakým způsobem činný. Herectví je zvláštní povolání,“ míní. Pilně dabuje V (jeho hlasem k českým divákům promlouvali Marlon Brando, Marcello Mastroianni, Jack Lemmon, Gregory Peck nebo jeho velký oblíbenec Sean Connery a za celoživotní mistrovství v dabingu získal v roce 1998 Cenu Františka Filipovského) a na divadelních prknech rozjel – dalo by se říct s trochou nadsázky – po odchodu do penze kariéru muzikálového herce. V Hudebním divadle Karlín ztvárnil během deseti let hned několik muzikálových rolí – a popral se s nimi více než úspěšně. Za roli kabaretiéra Toddyho v muzikálu Viktor / Viktorie byl dokonce nominován na Cenu Thálie v oboru muzikálové herectví. V novém roce se opět objeví na prknech karlínského hudebního divadla – coby ředitel divadla v operetě Mam´zelle Nitouche, která bude mít premiéru v lednu. „Je to krásná role a naštěstí patří k těm operetním rolím, které mohou hrát i činoherci, protože jen mluví a nic nezpívá,“ říká s úsměvem.

Žižkovské nádraží opět národní památkou – již definitivně?

Ministerstvo kultury koncem listopadu rozhodlo o tom, že budova někdejšího nákladového nádraží Žižkov bude skutečně kulturní památkou. Že by konec nekonečných tahanic o další bytí a nebytí funkcionalistické technické stavby, která je sice v mnoha ohledech architektonickou a technickou zajímavůstkou, ale poté, co už neslouží svému účelu, se pro ni dost obtížně hledá nějaké rozumné využití? Nebo jen další nepodstatné intermezzo příběhu, jehož konec je stále v nedohlednu?

Privatizace v Karlíně: Dočkají se i v menších domech

Okruh nájemců v bytech městské části Praha 8, kterým bude umožněna účast v další vlně privatizace bytového fondu, se rozšíří. Privatizace se bude týkat v drtivé většině bytů v Karlíně a dolní Libni, které nebylo možné privatizovat kvůli zástavě za půjčku od Evropské centrální banky na obnovu těchto čtvrtí po povodních z roku 2002.

Betonové truhlíky míří na Žižkov?

Kontroverzní nápad stávajícího vedení radnice Prahy 5 s instalací obřích betonových truhlíků na chodníky, který vzbudil velmi negativní reakce veřejnosti, se možná podobný projekt začne realizovat i na území Prahy 3. Zatím se na radnici o instalaci betonových truhlíků, do nichž by posléze měly být vysázeny stromy, uvažuje v Olšanské ulici.

V jako vodárna

Naše abecední putování po zajímavostech regionu nás zavedlo až ke vzpomínce na doby staré vinohradské vodárny. Dodnes na ně upomíná stále stojící věž někdejší vinohradské vodárny v Korunní třídě, která je jednou výrazných dominant Vinohrad.