kauza z regionu rss

Zde najdete archív článků z rubriky KAUZA REGIONU, které byly otištěny v měsíčníku REGION REVUE. Narozdíl od papírového vydání zde můžete napsat komentář, článek oznámkovat, najdete zde více obrázků ke článku apod.


Strana:  1 2 3   další »

Žižkovské nádraží opět národní památkou – již definitivně?

Ministerstvo kultury koncem listopadu rozhodlo o tom, že budova někdejšího nákladového nádraží Žižkov bude skutečně kulturní památkou. Že by konec nekonečných tahanic o další bytí a nebytí funkcionalistické technické stavby, která je sice v mnoha ohledech architektonickou a technickou zajímavůstkou, ale poté, co už neslouží svému účelu, se pro ni dost obtížně hledá nějaké rozumné využití? Nebo jen další nepodstatné intermezzo příběhu, jehož konec je stále v nedohlednu?

Parkování v Karlíně: Radnice jde do finále

Proces přípravy zavádění parkovacích zón v Karlíně se blíží do finále. Radnice Prahy 8 vyhodnotila anketu na téma „Ano či Ne parkovacím zónám na Praze 8‟, které se mohli zúčastnit obyvatelé osmé městské části během senátních voleb. Anketa se uskutečnila pouze v oblastech zahrnutých do zveřejněné studie dopravy v klidu, to je v Karlíně, Libni, Kobylisích a Ďáblicích.

Experiment městských radních na Nuseláku aneb Kolonami za klidnější dopravu

Další pokus o „zklidnění“ dopravy na nejrušnější a zatím stále z dopravního hlediska nejdůležitější dopravní tepně – magistrále – je tu.

Velká radniční rošáda

Žižkovská radnice si prošla palácovým převratem. Rozbroje ve vládnoucí koalici TOP 09 a ODS a uvnitř samotné většinové „topky“ původně směřovaly k odstranění starostky. Starostka ale pokusy o své sesazení ustála. Na rozdíl od ní na pokusy o palácový převrat dojela ODS. Ta se odporoučela do opozice.

Žena okradla spícího muže v parku

Zloděj atlet

Muži zákona ze Žižkova: Policajti nebo rošťáci?

Policie České republiky má ve svém erbu motto „Pomáhat a chránit“. Ne vždy se s ním ale jednání policistů ztotožňuje...

Nekonečný příběh pokračuje

Tanečky politiků kolem dalšího osudu areálu žižkovského nákladového nádraží pokračují.

Padouch nebo hrdina? Starosta Prahy 2 rezignoval

Po dvou letech ve funkci starosty Prahy 2 Jiří Paluska odešel. Rezignoval sám – důvodem je obvinění ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele, které se týká výstavby půdních bytů v domě v Dittrichově ulici. Paluska vinu odmítá, vina mu zatím ani nebyla prokázána – zatím je vše ve fázi vyšetřování.

Rýsuje se záchranný plán pro Nákladové nádraží Žižkov?

Vypadá to, že diskuse o budoucnosti a bytí či nebytí Nákladového nádraží Žižkov (a nejen jeho) by mohla nabrat nový směr.

Central Park zlevňuje

O tom, že developerský projekt „pražského Manhattanu na Žižkově“ s názvem Central Park má problémy s prodejem bytů, si vrabci cvrlikají už dlouho.

Úplatek pro vrchního strážníka?

Už si o tom cvrlikají i vrabci na střeše. V pátek 24. listopadu zatklo policejní komando Útvaru rychlého nasazení ředitele pražské městské policie kvůli podezření z toho, že přijal tučný úplatek.

Babybox na Vinohradech poprvé na ostro

Bylo pátek 28. října. Asi dvacetiletá mladá maminka s miminkem přišla k budově úřadu městské části Praha 2 v Jugoslávské ulici. Nechtěla ale dovnitř. Měla v úmyslu odložit své dítě do babyboxu, který tu radnice Prahy 2 ve spolupráci s občanským sdružením Babybox pro odložené děti – Statim nechala nainstalovat v březnu loňského roku. Zatím ho nikdo v praxi „nevyzkoušel“ – až teď. Pokud o odložení dítěte však dopadl neúspěšně. Ne však vinou babyboxu.

Budova jako žádná jiná: Na Vinohradech vyroste obří krystal

Připadá vám Nová scéna na Národní, že se do okolní historické zástavby hodí jako pěst na oko? V tom případě je Crystal Prague, jak se jmenuje budoucí vinohradská dominanta, pěstí přímo na solar.

Konec ostrovního ledového království

Zatímco na Žižkově stále probíhá lítý boj o budovu žižkovského nákladového nádraží, která v jeho rámci získala i – aspoň zatím – statut kulturní památky, o pár kilometrů vzdušnou čarou dál, se jedna chráněná památka z rozhodnutí vlastníka (magistrátu hlavního města Prahy) zřítila k zemi. Statut kulturní památky byl zimnímu stadionu na Štvanici udělen v roce 2000, o jedenáct let později se památka proměnila v hromadu suti.


Strana:  1 2 3   další »