kulturní tipy a pozvánky rss

V této rubrice najdete různé kulturní tipy, pozvánky na zajímavé akce a na zajímavá místa.
» Chcete-li nám poslat TIP na zajímavou akci nebo kulturní událost, kontaktujte šéfredaktora.


Strana:  1 2 3 4 5 6   další »

Žižkov se potká s jazzem

Ve dnech 23. a 24. listopadu proběhne v žižkovském kulturním stánku Palác Akropolis kulatý 10. ročník festivalu Žižkov meets jazz. Letos je dramaturgie věnovaná velkým jazzovým orchestrům a projektům. Od tradičně laděného bigbandu – Back Side Big Band po avantgardní Bucinatores Orchestra.

Desetiletí od povodní v Karlíně a Libni

Praha 8 vzpomíná povodně, které před deseti lety proměnily Karlín a dolní Libeň v jezero. Chystá se výstava i koncert.

Premiéra Aidy v Karlíně se blíží!

Stále blíže je termín premiéry muzikálu Aida v Hudebním divadle Karlín. Premiéry jsou naplánovány na 4. a 5. října. A o tom, že půjde o českou muzikálovou událost roku, není pochyb.

Jan Saudek a Sára Saudková vystavují na Žižkově

Žena a ženské tělo - to jsou témata výstavy Jana a Sáry Saudkové, která byla slavnostně zahájena ve čtvrtek 16. srpna v 19.00 hodin v Record Gallery Clubu v Husitské ulici 11 na Žižkově.

Začátek divadelní sezóny v divadle Ponec

Divadlo Ponec má v září na programu uvedení premiéry inscenace KAŠPAR od Kateřiny Stupecké, reprízy díla Kolik váží vaše touha?, které získalo ocenění Taneční inscenace roku 2012 nebo reprízy oblíbených choreografií od předních českých tanečních souborů NANOHACH, DOT504, Farmy v jeskyni, Spitfire Company, SKUTRu a Adély Laštovkové Stodolové a dalších.

Ceny pro tanečníky v divadle Ponec

V pondělí 4. června byl zahájen 24. ročník festivalu TANEC PRAHA 2012 exkluzivním večerem. Vystoupila v něm dvacítka domácích umělců, z nichž řada byla nominována na prestižní ceny České taneční platformy 2012. Ve druhé půli večera se diváci dozvěděli verdikt mezinárodní devítičlenné poroty festivalu. Dvě ceny už diváci České taneční platformy znali z jejího dubnového zakončení, na dvě napjatě čekali.

Ztraceni v paměti se Spitfire Company

Ve dnech 27. až 30. května se uskuteční čtyřdenní oslava fyzického a tanečního divadla. Své umění v Paláci Akropolis předvede divadelní skupina Spitfire Company.

Rockové mládí v Kuřeti v hodinkách

uskupení The Faint Smile, které předvede své umění „v Kuřeti“ 25. dubna od 20:00.

Američtí rebelové se vrací do Prahy

V sobotu 28. 4. přivítá Palác Akropolis legendární hard-core kapelu ze San Diega Unbroken.

Vinohrady bez uměleckého šéfa

Vinohradské divadlo je od 1. dubna oficiálně bez uměleckého šéfa.

FilmŠejk: Jak číst film?

Rádi se po filmu pohádáte do krve o to, co tím chtěl režisér říct?

Laibach v Akropoli

Kultovní slovinská skupina Laibach se u příležitosti netrpělivě....

Tunel pod Vítkovem očima studentů

Až do 26. října je v galerii DOX v Holešovicích k vidění výstava Anastomosis představující 65 konkrétních architektonických návrhů pro čtyři městské lokality.

Sněžná revoluce a příběh snowboardingu v divadle Ponec

Soubor jiná prkna o. s. zve na divadelní inscenaci Sněžná revoluce, která vtipnou formou vypráví příběh zrodu snowboardingu v Čechách.

Plastici míří na Žižkov

Legenda českého undergroundu The Plastic People Of The Universe pokřtí 14. prosince v žižkovském Paláci Akropolis své nové CD NON STOP OPERA.


Strana:  1 2 3 4 5 6   další »