reportáž Region Revue rss

připravujeme


Strana:  1 2   další »

Zachráněný dravec vypuštěn do víru velkoměsta

Bylo to skoro jako kdyby sem měla dorazit nějaká bulvární celebritka. Na prostranství před památníkem na Vítkově postával hlouček fotografů a pár kameramanů a všichni nedočkavě očekávali příchod hlavní hvězdy dopoledne.

Karlín: Desetiletí od stoleté vody

Před deseti lety se Karlín proměnil v jezero. Vltava si vzpomněla, kudy kdysi tekla a zarazila se až o Vítkov.

Kameny se valily na Florenc

Ve středu 13. června se po řece Vltavě plavil od Karlova mostu ke Karlínu unikátní náklad – kamenné kvádry z Juditina a Karlova mostu. Šlo o zhruba dvacítku obřích kamenů, které se zřítily do Vltavy po povodních v roce 2002. Vyzvednuty ze dna byly při poslední opravě Karlova mostu. Od té doby ležely na břehu na malostranské straně mostu a několik let zarůstaly kopřivami a trávou.

Judo za Invalidovnou

„Ič, ni, san, ši, go,“ rozléhá se tělocvičnou ZŠ Petra Strozziho hlas trenéra Filipa Rubínka.

Vinohrad v centru Prahy

Přestože si na Moravě dělají legraci z Pražáků, že nerozumí vínu, má stověžatá „matička“ měst své místo na vinohradnické mapě...

Tajemství nemocniční lékárny

Vypadá to trochu jako scéna ze sci-fi filmu. Dvojice postav v kombinézách za plexisklovým okénkem, které umožňuje sledovat tajemné dění uvnitř, obličeje skryté pod ústními rouškami, vlasy také skryté pod ochrannými pokrývkami, cosi kutí v  jakési „vitríně“, do které jsou vnořené gumové rukavice. I takhle vypadá práce v nemocniční lékárně.

Největší sbírka barbín

Kadeřník Marek Tesař má neobvyklého koníčka. Sbírá panenky Barbie.

Amsterdam shop se vrací

Když se objevily v Česku první obchody s názvem Amsterdam Shop, které využily mezírky v legislativě a legálně prodávaly látky s omamnými účinky, byl z toho poprask.

Tajemství v útrobách Vítkova

Coby příslušník generace Husákových dětí jsem jako dítě základní školou povinné zažil obligátní branná cvičení.

Tak trochu jiná dílna

„Petře, ukaž Honzovi, jak to má dělat,“ úkoluje ředitelka chráněné dílny A Mano ukryté ve čtvrtém patře jednoho z domů v Chelčické ulici, jednoho ze zdejších zaměstnanců. Petr se pouští do práce, Honza ale tak úplně nechápe, co mu to předvádí.

Žižkovský ráj zhulenců

Zajít si v Praze do krámu a koupit si zcela legálně omamné kuřivo, jako v coffee shopu v Amsterdamu?

Učit se, učit se, učit se – ale kde?

Heslo „učit se, učit se, učit se“ bylo vtloukáno do hlav generacím, které aspoň část života prožily v období budování šťastných komunistických zítřků, protože jeho autorem byl tvůrce Velké říjnové revoluce Vladimír Iljič Lenin. Jeho vize komunistické společnosti se neosvědčila, její aplikace v praxi už vůbec ne, ale jeho zprofanované moudro odkazující k nutnosti celoživotního vzdělávání, se ukázalo jako vcelku pravdivé a moudré. Učení je zkrátka proces, který nekončí opuštěním školních lavic.

Vánoce u hasičů

Vánoce se kvapem blíží. Zatímco většina národa bude na Štědrý večer doma zpívat pod stromečkem koledy a rozbalovat dárky, na hasičských stanicích se slouží, vánoce nevánoce.

Posmrtné tajemství slavného astronoma

Od 16. listopadu jsou v budově Muzea hlavního města Prahy v Karlíně na adrese Na Poříčí 52 vystaveny vzácné exponáty - část pohřební výbavy slavného astronoma Tychona Brahe.

Plameny na Florenci

Ve středu 27. října krátce po půlnoci se v blízkosti autobusového nádraží Florenc rozhořely plameny. Vzplála drážní budova v Křižíkově ulici, která už byla dlouho opuštěná a počítalo se s její demolicí. Budova byla sice jakž takž chráněna proti vniknutí nepovolaných osob, v době požáru však bylo uvnitř lidí docela dost. Bohužel.


Strana:  1 2   další »