střípky z regionu rss


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další »

Žižkov a Vinohrady - nová města za východní pražskou hradbou

V Muzeu hlavního města Prahy probíhá až do příštího roku výstava věnovaná historii Vinohrad a Žižkova. Od roku 1875 se Královské Vinohrady dělí na samostatné městské části - Vinohrady a Žižkov. A tak je i koncipována výstava v Muzeu hl. města Prahy.

Viktorka zakončila podzim vítězně

Fotbalisté „áčka“ žižkovské Viktorky se rozloučili s podzimní částí sezóny vítězně. Porazili Táborsko jednoznačně 5:1 a udrželi tak kontakt s absolutním čelem tabulky.

Utajená jubilea – radnice prosí občany o pomoc

Gratulace z obecního úřadu k významnému životnímu jubileu či oslovení rodičů nového občánka a pozvánka k vítání občánků na radnici určitě nikoho neurazí. Tvůrci zákona o základních registrech ale byli pravděpodobně jiného názoru.

Nové prostranství na Invalidovně

Radnice Prahy 8 nechá obnovit veřejné prostranství na sídlišti Invalidovna u domu EXPO. „Prostor má důležitou tranzitní funkci mezi sídlištěm a MHD. Zároveň by měl nabízet i možnost odpočinku a plnit reprezentativní funkci, čemuž bude odpovídat řešení,“ uvádí starosta Prahy 8 Jiří Janků.

Konec pro nekonečný příběh karlínské in-line dráhy?

Když přišla Praha 8 na jaře s nápadem vybudova v nevyužívané části Sokolovské ulice vedoucí koem parku u Invalidovny in-line dráhu, mluvilo se o tom, že vybudování dráhy bude záležitostí chvilky. Už v květnu se tu měli podle prohlášení radních Prahy 8 prohánět bruslaři. Jenže… zima už je skoro na krku a in-line dráha pořád nikde. Prý to ale vypadá, že nakonec skutečně bude.

Praha 8 likviduje herny

Vedení radnice Prahy 8 pokračuje v razantním odstraňování heren a kasin z mapy osmého obvodu. K vloni vyškrtnutým adresám přibyly v letošním roce další, převážně z oblastí Karlína a Libně, které chce radnice vyřadit ze seznamu povolených herních provozoven z vyhlášky Hlavního města Prahy.

V Praze 3 vyrostou cyklostojany

Na celkem čtyřech místech Prahy 3 by měly v dohledné době vyrůst stojany na odkládání kol. Radní třetí městské části schválili některé lokality, které radnici navrhli pro jejich výstavbu místní obyvatelé v anketě na jaře letošního roku. O dalších vhodných místech má opět rozhodnout veřejnost.

Praze 3 se nelíbí změny v MHD

Praha 3 trvá na řešení problémů, které přinesly této městské části změny v organizaci městské hromadné dopravy. Radnice Prahy 3 má hlavní výhrady ke ztrátě přímého spojení obyvatel Jarova s metrem A.

V Bezručových sadech psy musí na vodítko

Radnice Prahy 2 změnila výjimku z vyhlášky hlavního města Prahy zakazující volné pobíhání psů v parcích. Až dosud tato výjimka Prahy 2 umožňovala volný pohyb psů mimo jiných ploch i v Bezručových sadech. To už možné není.

Metadonový autobus u „hlaváku“ zmizí

Radnice Prahy 2 stáhla výpověď, kterou dostalo organizace Centrum metadonové substituce II organizace Drop In z prostor v ulici Španělská na Vinohradech, kde sídlilo.

Senátní volby v obvodu č. 26

Seznamte se s kandidáty pro volby do Senátu ve vašem volebním obvodu.

Na vozíku skrz Vinohrady přes překážky

V úterý 14. srpna se přes Žižkov a Vinohrady prohnal netradiční překážkový závod.

První sběrný dvůr na území MČ Praha 3

Praha 3, 6.8.2012 | Společnost AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. uvedla v létě do provozu nový sběrný dvůr Hl. m. Prahy.

Radnice Drop-in na Vinohradech nechce

Poté, co Praha 1 ukončila nájem Centru metadonové substituce v ulici Ve Smečkách, vypověděla nájem dalšímu takovému zařízení Drop-in, Centru metadonové substituce II, ve Španělské ulici na Vinohradech i Praha 2.

Parkovací zóny na Jarově budou

Obyvatelé Jarova dlouho záviděli zbytku Prahy 3 parkovací zóny – po jejich zavedení se „bezzónový“ Jarov stal odstavným parkovištěm pro auta mířící do centra.


Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další »