ostrov madagaskar

Nejzajímavější ostrovy světa

Cestování je jednou z nejoblíbenějších aktivit dneška. Zatímco někdo se zaměřuje pouze na tuzemské krásy, jiný poznává zahraniční jedinečnosti. Do jaké skupiny spadáte vy? Ať do té či oné, seznámíme vás s nejzajímavějšími ostrovy světa. Jsou nádherné, dech beroucí, plné milých překvapení a zamířit sem musí opravdu každý. Unesen bude nejen milovník okolních kultur, ale i zarytý český turista. Tím si můžete být jisti.

Madagaskar jako synonymum exotiky

Naše kroky budou nejdříve mířit na čtvrtý největší ostrov světa, kterým je Madagaskar. Jak už jste ze stejnojmenného animovaného filmu vytušili, toto místo je synonymem exotiky. Najdete ho v indickém oceánu a při zdejších toulkách budete opravu mile překvapeni, a to nejen zcela jinou kulturou, která zde vládne a která je tak odlišná od té naší české, ale i obyvateli, jimiž zde žijí.

Mezi ně totiž patří i exotické druhy zvířat. Lemuři budou vašimi každodenními parťáky při prohlídce tohoto světa, okolí budou tvořit nádherné baobaby a další druhy rostlin, jež se v takovém počtu a uskupení nikde jinde nenachází.

Alcatraz – zážitek, ze kterého mrazí

Že nejste milovníkem zvířat, ale spíše vás berou drastické příběhy z dávné minulosti? Pak vaši pozornost zaujme druhý zmíněný ostrov, kterým je Alcatraz. Ano, řeč je přesně o místě, které je zase synonymem pro nejobávanější vězení světa. Dnes se sice jedná o oblíbenou turistickou atrakci, ale v minulosti se jednalo o věznici, z níž nebylo možné uniknout.

Tedy, pár lidem se to podařilo, jak už to tak bývá. Mezi pověstnými vězni byl i Al Capone, o kterém bylo do dnešního dne natočeno nespočet filmových snímků stojících bezesporu za zhlédnutí.

Kuba plná rumu, doutníků a barev

Mezi nejzajímavější ostrovy svět patří bezesporu také Kuba. Když se název této destinace vyřkne, většině lidem se v uších rozezní typická kubánská hudba a tělo rozpohybují tolik známé pohyby linoucí se do rytmu. Tento ostrov ale není jenom o muzice a tanci, je také o výtečném rumu, doutnících a barvách, které vidíte kamkoli oko pohlédne.

Mluvíme o vůbec největším ostrovním státě v Karibiku. Je pro něj typická pohoda, která se zde snad přenáší díky větru, zmiňovaná salsa, neustále popíjející a klábosící lidé. Vyplatí se půjčit si auto a tuto nádhernou destinaci si projet.

Island jako povinná zastávka

Pokud patříte mezi vášnivé cestovatele, pak váš seznam vytoužených míst ukrývá několik povinných položek. A jednou z nich je Island, který by každý správný cestovatel měl vidět. Koupání v horkých pramenech je totiž neskonalým zážitkem, zejména pokud se nad hlavou vytyčí polární záře, jedinečný přírodní úkaz, který bere dech a zastavuje krev v žilách.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *