stopař na cestách

Jak cestovat levně

Rádi byste vycestovali, ale na vašem bankovním kontu nedřímá zrovna vysoká částka, kterou byste mohli utratit? Menší obnos peněz by vám však v cestování neměl nijak bránit. Do zahraničí nebo na toulky po České republice se můžete vydat i tehdy, kdy nejste zrovna milionáři. Jen musíte vědět, jak cestovat levně. Osvojte si několik tipů.

Jak ušetřit na dopravě

První, co budete ještě před zavítáním do konkrétní cílové destinace řešit je doprava čili to, jak se do země dopravíte. Tou nejpohodlnější cestou je samozřejmě letadlo, které je mnohdy bohužel mimo váš finanční rozpočet. Nevzdávejte se ale této možnosti a pokud vás letadlo nejvíce láká, omrkněte servery nabízející levné letenky. Takových se najde vícero, mnohé dokonce ukážou vývoj cen v nadcházejících týdnech či měsících čili pokud nelpíte na konkrétním datu, můžete vzít ty, které jsou ve vaší cenové relaci.

Další a stále oblíbenější možností je cestování v autě. Ano, zde musíte hradit benzín, na druhou stranu s autem můžete ušetřit na jiných aspektech (kupříkladu nebudete muset hradit mnohdy předražené ubytování). Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, dopředu si zjistěte místa, kde v dané destinaci můžete stát, respektive kde můžete přespat. To platí zejména pro cestovatele, kteří nechtějí strávit svou noc v kempu, ale spíše je láká spaní “na divoko”.

Stopování, stopování

V souvislosti s tím, jak ušetřit na dopravě a jak cestovat levně stojí za zmínku stopování. To je řešení pro ty, kteří nechtějí na dopravě utratit ani korunu. Je ale pravdou, že se jedná o adrenalinový zážitek, u kterého musíte mít štěstí na lidi.

Jak ušetřit na ubytování

Když máte vyřešenou otázku dopravy, je načase vyřešit ubytování (tedy pokud jste se nerozhodli pro road trip a spaní v autě nebude vaší noční náplní). Opět vám budou nápomocné různé vyhledávací servery nebo srovnávače podobně jako u vyhledávání levných letenek.

Hostel patří k levnějším typům ubytování

Pokud za ubytování nechcete příliš utratit, vyplatí se najít si sdílený pokoj nebo si pronajmout pokoj v rodinném domě ve městě, kde chcete přespat. Hotely mnohdy nepřichází v úvahu.

Jak ušetřit na jídle

Dovolená není jenom o poznávání cizích kultur a lidí, případně jejich památek, ale také je o jídle. Každý cestovatel by měl ve své cílové destinaci ochutnat alespoň to nejtypičtější, co daná země nabízí. Nezávisle na tom, jestli se jedná o jeho oblíbenou či méně oblíbenou surovinu.

Aby vás ale stravování nestálo majlant, běžte se najíst někam mimo centrum. V hlavních turistických centrech měst jsou restaurace logicky nejdražší, ale o pár ulic dál je jídlo levnější o polovinu. Využijte toho.

Cestování spojte s prací

Tím vůbec nejlepším spojením v případě, že chcete cestovat levně je, že si v dané destinaci, kterou chcete poznat od sklepa až po půdu, najdete práci. Dobrovolničení, barman nebo pomoc v hotelech jsou věci, které jsou prakticky všude neustále hledané a žádané, navíc z toho “něco kápne”, co vám cestování po daném kraji umožní.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *