Levne Rezervovani Ubytovani
|

Kde si levně rezervovat ubytování a hotel?

Vyrážíte na služební cestu nebo jste se rozhodli naplánovat dovolenou po vlastní ose bez cestovky? Pak vás nejspíše čeká výběr ubytování. Naštěstí je dnes na internetu nepřeberné množství rezervačních portálů, díky kterým si vysněný hotel vyberete během pár minut. Abychom vám usnadnili orientaci mezi jednotlivými rezervačními portály, v dnešním článku se podíváme na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Booking.com

Kdo by neznal Booking.com? Jedná se o jeden z nejpopulárnějších rezervačních systémů vůbec. Důvodem obrovské popularity nejen u nás, ale i ve světě, je především skutečně jednoduché vyhledávání. Stačí zadat místo, datum odjezdu a příjezdu a počet osob, které se chtějí ubytovat, případně také požadovaný počet pokojů. Booking nám následně ukáže bezkonkurenční množství nabídek hotelů, ve které se můžeme snadno orientovat pomocí filtrů či vyhledávání přímo v mapě.

Mezi hlavní výhody serveru Booking patří také slevové akce pro registrované uživatele či věrnostní program – pokud během roku přes Booking alespoň pětkrát rezervujete ubytování, v rámci programu Genius dostanete u vybraných ubytování slevu 10 %. 

Většina ubytování navíc nabízí bezplatné zrušení rezervace, na druhou stranu pro tu nejnižší cenu musíme často platit předem bez možnosti vrácení peněz.

Agoda

Další oblíbený rezervační portál je Agoda, která nabízí ubytování po celém světě, primárně však v Asii. Výhodou je především možnost sbírání věrnostních bodů v partnerských programech. V některých slevových akcích můžete ušetřit až 80 % z původní ceny. Zatímco možnost filtrace se podobá ostatním rezervačním portálům, odlišuje se možností zobrazení aktuální obsazenosti všech ubytovacích zařízení v dané oblasti. Hlavní nevýhodou může být uživateli udávaná horší komunikace s provozovateli ubytování.

Hotels.com

Pokud hledáte ubytování vyloženě v hotelu, tedy ne v soukromí, apartmánu či hostelu, osvědčeným vyhledávačem ubytování a rezervačním portálem je web Hotels.com. Mezi hlavní výhody patří zejména to, že za každých deset nocí dostanete u vybraných hotelů noc zdarma. Na druhou stranu ne každému může vyhovovat, že portál nabízí skutečně jen ubytovací zařízení ve formě hotelu.

Rezervovani Hotelu
Zdroj: Unsplash.com

Expedia.com

Posledním naším tipem je rezervační server Expedia.com. Přestože možnostmi filtrace se nijak neodlišuje od ostatních rezervačních webů, zaujme především možností si kromě ubytování rezervovat například také letenky, pronajmout auto či naplánovat a rezervovat aktivity v dané destinaci. Zejména pro osoby, které příliš neovládají angličtinu, však může být problém, že stránky jsou pouze anglicky a ceny se navíc zobrazují jen v dolarech bez možnosti změny používané měny.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *