Rezervace Ubytovani
|

Co je Airbnb?

V posledních letech se stále více setkáváme se slovem Airbnb. Je skloňované v mnoha ohledech a po úderu koronavirové pandemie o tom slýcháme ze všech stran. Ve skutečnosti mluvíme o službě založené na vzájemném sdílení – převážně svého obydlí. Je to jistá forma pronájmu, jen krátkodobého charakteru. Hostitelé tak mohou zaregistrovat volný pokoj ve svém domě nebo chatu či bytovou jednotku, ve které nemají stálého nájemce. Na druhou stranu se mohou do komunity registrovat i vášniví cestovatelé, kteří chtějí při svých cestách najít levné a rychlé ubytování. A na tom to přesně stolí. 

Důvěryhodná služba nabízející snadné, bezpečné a levné ubytování

Služba Airbnb se dostala do povědomí hlavně jako levné a bezpečné ubytování. Při cestách řada lidí hledala ideální místo k přespání, ale hotely byly často plné, nebo se jednalo o příliš drahé řešení, které bylo mimo jejich finanční rozpočet. Airbnb představovalo skvělou možnost, jak se ubytovat levně, bezpečně a snadno během pár okamžiků až v momentu, kdy bude stoprocentně jisté, kde složíte své kufry.

Člověk se často dotazuje, jak může být důvěryhodnost a bezpečnost služby zajištěna. Při registraci však (stejně jako v případě internetových seznamek) dochází k ověření osobních profilů i nabídek, aby se eliminovalo množství černých scénářů. Navíc jsou sami hostitelé podrobováni mnoha prohlídkám, zejména pokud chtějí získat status exkluzivního hostitele.

Ubytovani
Zdroj: Unsplash.com

Jak Airbnb funguje?

Princip samotné služby je velice jednoduchý. Je postaven na snadném průzkumu, během kterého se začíná se zkoumáním pobytů a následně i zážitků. Při výběru ideálního ubytování má člověk možnost použít filtr, který zúží nabízené množství příbytků na horké kandidáty, kteří vyhovují jeho požadavkům. Nabídek je bez filtru víc než dost, pomocí této funkce je rázem snazší najít přesně to, po čem toužíme.

Druhým krokem je rezervace, ke které opět dojde díky pár kliknutím. Když nabízený příbytek vyhovuje, hostitel má kladné reference a zdá se být bezproblémovým, dochází k rezervaci ubytování a k poslednímu kroku, kterým je dovolená a následné ubytování zde. Po rezervování a potvrzení od hostitele je totiž všechno připraveno a člověk může s tímto typem ubytování počítat.

Když se změní plány

Služba ale také moc dobře ví, že člověk míní, pan Bůh mění, a tak je v nabídce i možnost zrušení rezervace. Podmínky zrušení se odvíjí od hostitele, ale většinou je nabídnuto několik flexibilních možností, které si člověk může prostudovat ještě předtím, než rezervaci provede.

V případě potřeby je k dispozici neustálá podpora Airbnb, proto kdyby došlo k něčemu nepředvídatelnému nebo k něčemu, s čím byste potřebovali poradit, zákaznickou podporu je možné využít ve dne, v noci.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *