jak se dostat do thajska
|

Jak cestovat do Thajska?

Thajsko je v posledních letech jednou z nejoblíbenějších exotických destinací. Důvodem je nejenom krásná příroda a pláže, ale i velké množství památek. Pokud se tedy chystáte do Thajska a nechcete, aby vás cestou něco nepříjemně překvapilo, jste na správném místě. Máme pro vás nejen přehled tipů na nákup letenek, ale také informace o potřebných cestovních dokladech i aktuálních covidových opatřeních.

Letenky

Vzhledem ke vzdálenosti, která nás od Thajska dělí, je logické, že budeme cestovat letecky. Pokud jste zvolili zájezd přes cestovní kancelář, letenky samozřejmě řešit nemusíte. Bohužel spousta cestovních kanceláří nabízí zbytečně předražené zájezdy, u kterých přeplatíte tisíce korun. V případě, že tedy chcete ušetřit cestou na vlastní pěst, stojíte před volbou, jaký let zvolit. Přestože už se do Thajska dostanete přímým letem například z Vídně, Mnichova či Frankfurtu, levnější variantou je rozhodně let s přestupem. Zpáteční letenky s přestupem zpravidla seženete v rozmezí dvanáct až patnáct tisíc korun. Vyplatí se však sledovat nejrůznější weby s akčními letenkami, díky kterým se můžete dostat na opravdu nízkou cenu.

cestovní doklady

Cestovní doklady

Jelikož se jedná o zemi mimo Evropskou unii, je logické, že budete pro přicestování do Thajska potřebovat pas. Nezapomeňte však zkontrolovat, kdy končí jeho platnost – pro vstup do Thajska je třeba mít pas platný minimálně šest měsíců po vstupu do země.

Co se týče víza, to jako turisté pro vstup do Thajska nepotřebujete. Je však nutné zmínit, že délka pobytu na území země nesmí přesáhnout 30 dní, respektive 90 dní v průběhu šesti po sobě jdoucích kalendářních měsících v případě, že zemi navštívíte víckrát.

Vízum sice nepotřebujete, nezapomeňte však na podání povinné žádosti o povolení ke vstupu. Pro jeho získání musíte předložit jak patřičné cestovní doklady, tak cestovní pojištění, případný doklad o absolvování očkování proti covidu, letenky a především doklad o rezervaci hotelu, ve které proběhne popříletová karanténa. Pokud nejste očkovaní, je třeba předložit negativní výsledek covid testu platný maximálně 72 hodin před odletem.

Covid-19 opatření

Jelikož stále žijeme v době pandemie, nevyhnou se nám při cestování do Thajska těžkosti s covidovými opatřeními. Ty se týkají především povinné karantény. Pokud nejste očkovaní proti covidu, čeká vás deset dní karantény v hotelovém pokoji, a to na vlastní náklady. Očkovaní jedinci musí s karanténou také počítat, ačkoliv je její trvání zkráceno na sedm dní. 

Zároveň při cestě nepodceňte patřičné připojištění na nákazu covidem – v případě, že budete při testu na konci karantény shledáni pozitivními na covid, další karanténa či případný pobyt v nemocnici by byl při nedostatečném připojištění opět na vaše náklady.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *