roubená chalupa v Jeseníkách
|

Kam na dovolenou do Jeseníků?

Uprostřed Jeseníků se nachází horská obec Kouty nad Desnou, přímo pod Červenohorským sedlem. Kouty nad Desnou nabízejí ubytování v roubených chalupách na slunném místě u řeky Hučivá Desná. Jeseníky – to je krásná příroda, drsná krajina a čistý horský vzduch, který přímo vybízí k aktivní dovolené. Prakticky všechny čtyři roční období zde lákají nespočet turistů. Nachází se zde vyžití po celý rok, na své si přijdou milovníci jak letní, tak i zimní turistiky. Milovníci horských kol i lyžování.

Výlety v Jeseníkách

Jeseníky nabízejí několik možností jak strávit svou dovolenou. A jaké jsou tipy na výlety v Jeseníkách? Mezi poznávací výlety po okolí nabízí například přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, která je třetí největší přečerpávací vodní elektrárnou na světě. Navštívit můžete i muzeum papíru a Ruční papírnu ve Velkých Losinách, která patří mezi nejstarší provozované ruční papírny v Evropě. Mezi klenot Jeseníků určitě patří lázeňská obec Karlova Studánka.

Aktivní turistika

Okolí nabízí mnoho výlet po horských cestách, celé okolí je prošpikováno nejrůznějšími trasami nejrůznějších obtížností. Vybere si opravdu každý. A jakmile napadne sníh, mění se tyto trasy na trasy běžkařské. Pro milovníky horských kol je zde také připraveno nepřeberné množství cyklotras. Pokud naopak nejste aktivní turista, lze využít i místního wellness nebo bazénů.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *