balení na cesty

Jak se sbalit na cesty tak, abychom na nic nezapomněli?

Jistě to znáte – dorazíte do cílové destinace a zjistíte, že jste zapomněli polovinu důležitých věcí, zato máte kufr plný zbytečností a kousků oblečení, které po celou dovolenou ani nevytáhnete. Máme pro vás tipy, jak se sbalit na cesty efektivně, a tak, abyste na nic nezapomněli.

Udělejte si seznam

Prvním krokem by při efektivním balení mělo být sepsání seznamu věcí, které potřebujete. Nesepisujte ho však v den odjezdu, ale už pár týdnů či dní předem, protože je téměř stoprocentně jisté, že byste ve spěchu zapomněli na seznam zařadit něco životně důležitého. Jakmile se pustíte do balení, odškrtávejte ze seznamu pouze věci, které jsou bezpečně zabalené v kufru – vyhnete se tak situaci, kdy jste si sice ze seznamu odškrtli kartáček na zuby, ten ale zůstal ležet na posteli v ložnici.

Myslete na počasí

Už při tvorbě samotného seznamu myslete na počasí, které na vás ve vaší cílové destinaci čeká. Pokud se chystáte na jih, nejspíš nevyužijete tři různé svetry a péřovou bundu. Na druhou stranu je třeba nezapomínat, že počasí může být nepředvídatelné. Myslete také na to, jak budete cestovat. Pokud letíte letadlem, je vhodné si přibalit alespoň jeden teplejší kousek, abyste se kvůli klimatizaci nenachladili ještě dřív, než vůbec přistanete.

TIP: Podívejte se ještě na tyto praktické dárky pro cestovatele. Nehodilo by se vám něco z toho na vašich cestách? 

Stačí tři kousky

Co se týče samotného množství sbaleného oblečení, využijte praktického pravidla tří. Od každého druhu oblečení, které je třeba častěji prát (tedy například trička, spodní prádlo či ponožky), si sbalte tři kousky. Zatímco jeden máte na sobě, druhý perete a třetí se mezitím suší. 

Nezapomeňte na elektroniku

Zatímco většinu běžných věcí, jako je oblečení či hygienické potřeby, si můžeme bez problémů případně dokoupit v cílové destinaci, rozhodně nezapomeňte sbalit veškerou potřebnou elektroniku, jako je například nabíječka, adaptér či sluchátka. Tyto položky by se vám totiž nejen mohly v zahraničí pěkně prodražit, ale navíc byste jich po návratu měli doma zbytečný nadbytek. Co se týče adaptéru na elektrické zásuvky, místo i peníze vám ušetří univerzální třícestný adaptér. Pokud cestujete na lehko, snažte se množství elektroniky co nejvíce omezit – bez žehličky na vlasy, notebooku či fénu to týden většinou vydržíte.

Nejdůležitější jsou doklady!

Co si budeme povídat, zapomenutá zubní pasta nebo nabíječka na mobil jsou sice nepříjemnou komplikací, ale rozhodně se nerovnají zapomenutí či ztrátě cestovních dokladů. Ty zařaďte na svůj seznam raději dvakrát a nezapomeňte je patřičně uložit, aby nedošlo k jejich vytroušení či dokonce krádeži. Pro jistotu si můžete všechny důležité dokumenty také vyfotit mobilním telefonem.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *