Nakup Letenek
|

Kdy a kde koupit letenky nejlevněji

Cestování má konečně zelenou, což znamená, že se většina lidí chce vydat za hranice a prožít dlouho plánované dobrodružství. Jelikož mnohé aerolinky ale zaznamenaly po vypuknutí koronavirové pandemie obrovské ztráty, nyní chtějí za letenky mnohdy až směšně vysoké částky. Nabízí se tedy otázka, kdy a kde koupit letenky nejlevněji? 

Kdy začít shánět letenky?

Klíčem k pořízení cenově atraktivních letenek je začít je včasně shánět. Anebo být plně rozhodnutí spontánně vyjet na plánovanou dovolenou, když do nabídky last-minute přistane destinace, která je pro vás dlouhodobě atraktivní. 

Pokud však nechcete využívat last-minute zájezdy, také nechcete dlouhé hodiny strávit hledáním nejlevnějších letenek a sjížděním nabídek nejrůznějších leteckých společností, vyplatí se nastavit si takového hlídacího psa čili e-mailové upozornění, které do schránky dorazí hned, co se levná letenka do požadované destinace objeví v nabídce. 

Při koupi letenek platí, že se nemusíte unáhlit, pokud cena zatím nespadá do vašeho cenového rozpočtu. Někdy stačí jen pár týdnů počkat, než se nějaká akce podle vašich představ objeví.

Obecně ale platí, že se po letenkách vyplatí dívat tak tři měsíce před plánovaným odletem. Samozřejmě pokud víte se stoprocentní jistotou, že se za půl roku budete vyhřívat ve Španělsku na pláži, začněte hledat letenky půl roku předem. I v tomto případě platí, stejně jako v mnoha jiných, že čím dříve, tím lépe. Tedy, a už se opakujeme, nechcete využít last-minute zájezdů. 

Internetové portály jsou nejlepším místem ke koupi

Už víme, kdy kupovat letenky nejlevněji, ale nabízí se také otázka, kde koupit letenky za tu nejnižší cenu? Abyste nemuseli dnes a denně docházet do kamenných poboček cestovních kanceláří, tou nejlepší, a nakonec nejpraktičtější cestou jsou internetové portály. 

Nemusíte se uchylovat přímo na webové stránky cestovních společností, ale existují jenom portály shlukující letenky všech leteckých firem. Po zadání místa, data a počtu osob vyjedou prakticky všechny možnosti, jak se z bodu A dostat do bodu B. S přestupem i přímé lety. Různé časy odletů a různá letiště.

Neupínejte se pouze na nejbližší letiště

Nakup Letenky Na Letisti

Abyste se radovali z koupi opravdu levných letenek, neměli byste se nikdy upínat na to nejbližší letiště. Například Pražané nemusí lpět na tom, aby odlétali z Prahy. Většinou nejlevnější letenky jsou z Vídně, buďte proto otevření i možnosti cestování do sousední země, když vám po spočítání i těchto nákladů na cestu vyjde letenka stále levně.

Je to opravdu výhodná nabídka?

Nabízí se však otázka, jak vlastně poznat, že se o tu nejlevnější letenku na trhu opravdu jedná? Vždyť letecké společnosti prakticky denně svádí boj o to, kdo zlevní rychleji a utrží na letenkách více. 

Vyplatí se pročíst si názory takzvaných lovců letenek, kteří mají ve výhodných letenkách jasno. A od jejich poznatků se lze dobře odrazit. Případně je dobré si pročíst i internetové diskuze, kde se lidé dělí i o zkušenosti v této oblasti.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *