Vyber Cestovniho Fotaku

Jak vybrat fotoaparát na cesty

Z cest si většinou nepřinášíme jenom suvenýry, ale také hromadu zážitků, které chceme mít alespoň trochu hmatatelné. I proto při svých dovolených prakticky neustále fotíme nebo točíme – víme, že jednoho krásného dne si budeme chtít ony vzpomínky zase trochu připomenout a budeme chtít, aby nám v paměti ožily. Abychom však mohli přijet z výletu s fotkami po kapsách, musíme mít kvalitní fotoaparát. Že ho ještě nemáte? Prozradíme si, jak vybrat fotoaparát na cesty.

Výběr rozhodně nepodceňujte

Ano, je sice pravdou, že většina lidí fotí na mobilní telefony, ovšem ne všechny modely se pyšní skvělými a kvalitními fotografiemi. Navíc v případě focení na smartphone je víc než jasné, že snímky zůstanou jenom uvnitř něj a nevytiskneme si je do připraveného alba. U foťáku je to trochu jiné – z něj se fotky už zpravidla vyvolávají. 

Při výběru fotoaparátu se zaměřte především na jeho parametry, ovšem také myslete na své požadavky. Všeobecně platí, že čím lepší foťák koupíte, tím lepší fotky budou. Je sice pravdou, že fotografie je možné před vytisknutím upravit a vnést jim zase o něco jinou kvalitu, ovšem ne vždycky na to je čas, a tak investice do lepšího modelu je možná na stole. 

Pozor

Nezapomeňte na velikost foťáku, protože by se vám nemusel vejít do příručního zavazadla. Jak se sbalit jen do příručního zavazadla či batohu?

Funkce nejsou až tak podstatné

Když si vybíráme fotoaparát na cesty, většinou naše oko sklouzne v e-shopu k parametrům, kde se mimo jiné nachází také funkce, které zařízení slibuje. Pokud však nejste profesionálním fotografem, pravděpodobně stejně nebudete vědět, jak funkce používat, proto jim nepřikládejte takový důraz. Spíše se soustřeďte jenom na to, jak kvalitní fotky dokáže foťák vyprodukovat. 

Vyplatí se hledat spíše zlatou střední cestu, která nemá ani tolik čudlíků, ani tolik pixelů (vyšší rozlišení neznamená vždycky lepší fotky, spíše se tím někdy kvalita rapidně zhoršuje).

Zrcadlovky jsou stále královnou žebříčku

Zrcadlovka Fujifilm

Tou nejrozumnější cestou, pokud si při výběru foťáku nevíte rady, je koupit si zrcadlovku. I když se může jednat o dražší alternativu, ve skutečnosti má stále něco do sebe. Je to nejen fotoaparát pro fotografy, ale také rodinný a cestovatelský společník, se kterým se naučíte velice rychle pracovat a i bez nějakých extra velkých zkušeností dokážete vykouzlit opravdu fantastické snímky. 

Navíc ani po letech se nemění fakt, že zrcadlovky nabízí stále nejvyšší kvalitu. A ano, i ty modely, které jsou menších rozměrů.

Nekupujte starší řady

Při otázce „Jak vybrat fotoaparát na cesty” musíme zmínit jednu věc, a sice častou chybu, které se mnozí dopouští. Většina cestovatelů se totiž nechává unést příliš atraktivními nabídkami, jež se ale většinou týkají jen a pouze starších řad. Ty se však nevyplácí nakupovat – lepší je koupit nový a papírově slabší než skvělý model, ovšem starší řady.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *