příruční zavazadlo
|

Jak se sbalit jen do příručního zavazadla či batohu?

Asi nikdo z nás nemá rád balení, ať už se chystáme na delší dovolenou či jen víkendový výlet. Zejména v případě, že se musíme sbalit pouze do příručního zavazadla či batohu, se může sbalení všech potřebných věcí zdát jako nadlidský úkol. Nezoufejte, máme pro vás stručný návod, jak vše zvládnout tak, abyste nic nezapomněli.

Ujasněte si, co budete potřebovat

Než se pustíte do samotného balení, je třeba si ujasnit, co vše vlastně musíte sbalit. Jelikož příruční zavazadlo ani batoh příliš úložného prostoru nenabízejí, sbalit bychom si měli vždy pouze naprosto nezbytné věci. Ty se odvíjí především od destinace, do které se chystáme, což platí dvojnásob o zvoleném oblečení.

Doporučení

Míříte na cesty? Poradíme vám, jak cestovat nalehko

Pozor na zbytečnosti

Naprosto základní pravidlo při balení malého zavazadla je pořekadlo „všeho s mírou“. Možná máte pocit, že potřebujete na každý den čisté tričko a pro jistotu dvoje rezervní džíny, ale opak je pravdou. Vše, co můžete přeprat v ruce, zabalte jen po několika málo kusech, a ty nejobjemnější kousky, jako například teplý svetr, si na cestu jednoduše oblečte na sebe, případně si ho uvažte kolem pasu.

Na bavlnu raději zapomeňte

Pokud máte rádi bavlněné oblečení, možná vás zklameme, bohužel se nejedná o zrovna praktický materiál. V případě, že chcete opravdu ušetřit místo, volte spíše oblečení z lehkých syntetických materiálů, které se nejenom lehce čistí a rychle schnou, ale také se v maličkém batohu nezmačkají

Jen nezbytná elektronika

Přestože vás možná láká vzít s sebou na zkrácení dlouhé chvíle na letišti tablet či notebook, raději je nechte doma. Nejen, že samotná zařízení zaberou spolu s nabíječkami spoustu místa, ale většina našich chytrých telefonů poslouží stejně dobře. Stejně tak vyměňte svá oblíbená polstrovaná sluchátka za klasická pecková, která se pohodlně vejdou i do kapsy.

Vsaďte na ruličky

Možná jste z dětství zvyklí balit oblečení hezky do komínků, to však při balení batohu či příručního zavazadla neplatí. Ideální způsob, jak sbalit oblečení na cesty, je srolovat ho do pevných ruliček. Tím nejenom předejdeme zbytečnému mačkání a krčení, ale také budeme mít nad sbalenými věcmi větší přehled. Praktické jsou i kompresní sáčky (které můžeme nahradit klasickými kuchyňskými plastovými sáčky na zip), ze kterých po uložení věcí jednoduše vytlačíme vzduch, čímž získáme spoustu volného prostoru a zároveň ochráníme své oblečení před nehodou s vylitým šampónem či pitím.

Pozor na pořadí

Na závěr už zbývá jen vše uložit do batohu. Zde platí především pravidlo, že věci, které nebudeme během cesty potřebovat, patří na dno. Elektroniku náchylnou k odření či prasknutí uložíme doprostřed, kde ji ochrání ostatní vrstvy, na za závěr sbalíme vše, co budeme potřebovat během letu.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *