cestovatel s lehkým batohem
|

Míříte na cesty? Poradíme vám, jak cestovat nalehko

Ať už chcete ušetřit při nákupu letenek, nebo už vás jednoduše unavuje tahat s sebou na cestách několik kufrů a tašek, nejspíše právě přemýšlíte, jak co nejvíce zmenšit množství vašich zavazadel. Pojďme se tedy společně podívat na několik praktických tipů, jak se sbalit na cesty co nejúsporněji, aniž byste zapomněli na cokoliv nezbytně důležitého.

Nepodceňujte plánování

Než se pustíte do samotného balení, vezměte tužku a papír a zkuste si sepsat seznam těch nejdůležitějších položek, bez kterých se na cestách jednoduše neobejdete. Snížíte tak pravděpodobnost, že něco smrtelně důležitého (jako například doklady) zapomenete doma. Zároveň však mějte na paměti, že zapomenutí například zubního kartáčku či svetru se nerovná katastrofě – ve většině případů můžete zapomenou věc jednoduše zakoupit v destinaci či cestou na letiště

Myslete především na doklady

To však neplatí o dokladech a dalších dokumentech a cennostech, ať už se jedná o jízdenky, letenky či pas. Abychom se vyhnuli jejich ztrátě, která může představovat hlavně v zemích mimo Evropskou unii skutečnou komplikaci, je vhodné mít všechny doklady a cennosti přímo na sobě. Z tohoto hlediska jsou vhodné především nejrůznější bezpečnostní kapsy. Také si nezapomeňte fotokopii či fotku pasu a dalších dokladů uchovat nejen v mobilním telefonu, ale také v e-mailu dostupném z jakéhokoliv zařízení.

Praktičnost především

Co se týče ostatních věcí, které balíme na cesty, tedy hlavně oblečení, vždy při balení myslete hlavně na praktičnost. To znamená, že balíme jen věci, které budeme skutečně potřebovat, případně v omezeném množství (to se týká například ponožek a spodního prádla, které můžeme snadno přeprat i na cestách). 

Zároveň se snažte balit oblečení a další věci v opačném pořadí, než v jakém je budete z batohu či příručního zavazadla posléze vytahovat. Z toho hlediska je vhodné neskládat oblečení na sebe, ale raději ho pevně smotat do válečků a ty vedle sebe uložit tak, že přehledně vidíme celý obsah zavazadla. Jakmile budeme něco potřebovat, nemusíme kvůli tomu hned přehrabat celý kufr. 

A co hygiena?

Při balení přípravků pro osobní hygienu je při cestování letadlem už asi samozřejmostí, že balíme lahvičky do 100 ml do průhledných sáčků. Vhodné jsou kromě univerzálních gelů (šampon a sprchový gel v jednom) vhodná také tuhá mýdla, a to především díky dobré skladnosti – navíc nehrozí, že se vám vylijí na oblečení. 

Co se týče ručníků, rozhodně zapomeňte na klasické froté ručníky. Ty mohou v případě menšího zavazadla zabrat většinu úložného prostoru. Praktičtější volbou je rozhodně ručník z mikrovlákna, který je opravdu skladný, a navíc rychle usychá, což je na cestách jednoznačně praktické.

A na závěr jen připomínáme, že i při cestování na lehko nezapomínejte na váhové či velikostní limity příručního zavazadla. Při jejich překročení si totiž můžete pořádně připlatit.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *