Jak Si Pujcit Auto
|

Jak si půjčit auto v zahraničí?

Pokud vás už nebaví trávit dovolené v letoviscích a chcete poznat danou destinaci na vlastní pěst, nejlepší volbou je auto. Nejen, že se v případě cestování ve více osobách vyplatí finančně, ale také nebudete při poznávání okolí závislí na jízdních řádech. Aby půjčení auto proběhlo bez problémů a zbytečně jste nepřeplatili, přinášíme vám přehledný návod.

Kde auto půjčit?

V době internetu nemusíte čekat s hledáním půjčovny až na příjezd do destinace. Ideální volbou jsou internetové vyhledávače, které vám při včasném vyhledávání naleznou tu nejlepší možnou cenu. Mezi nejoblíbenější vyhledávače patří přehledný rentalcars.com, případně také levný biliger-mietwagen.de. 

Ať už vyberete jakýkoliv vyhledávač, vždy si dejte pozor, zda skutečně zobrazuje konečnou cenu – kromě částky by měl vyhledávač zobrazit také detailní podmínky půjčení. Vyhledávačům, které dodatečné informace nezobrazují, se raději obloukem vyhněte. Zároveň nezapomeňte pročíst podmínky znovu u samotné rezervace – často se stává, že na webu půjčovny byly aktualizované, bohužel ne však v podmínkách uvedených ve vyhledávači.

V případě, že si chcete půjčit auto přímo na stránkách půjčovny, počítejte s o něco vyšší cenou. To však nemusí být pravidlem – v odlehlých destinacích bývá cena na webu autopůjčovny nižší než ve vyhledávači.

Vyzvednutí a vrácení auta

Přestože vyzvednutí a vrácení auta na letišti je často nejpraktičtější variantou, mnohdy jsou ceny oproti ostatním pobočkám o poznání vyšší. Pokud tedy hledáte způsob, jak ušetřit, nezapomeňte zjistit cenu na všech pobočkách dané půjčovny.

Pujcovna Aut
Zdroj: Unsplash.com

Kdy rezervovat?

Podobně jako u letenek či ubytování platí, že čím dříve auto rezervujete, tím méně zaplatíte. V opravdu brzkém termínu se vyplatí si pohlídat bezplatné zrušení rezervace do 48 hodin před půjčením, případně zkontrolovat, zda se nevyskytla výhodnější nabídka.

Navzdory včasnému objednání je třeba s vyššími cenami počítat zejména v hlavní turistické sezóně, tedy v letních měsících. Pokud tedy hodláte objevovat krásy dané země, ideální dobou je zima, kdy se ceny dostávají na pouhé sto koruny za den. S vyšší cenou počítejte také o víkendu.

Pozor na čas vyzvednutí

Při objednávání auta věnujte pozornost hlavně výběru času půjčení a vrácení – jelikož se počítá za započatý den, dejte pozor, abyste neplatili další den jen kvůli jediné hodině. Zároveň platí, že levnější jsou dlouhodobé pronájmy, tedy v rámci několika dní až týdnů.

Pojištění a spoluúčast

Při pronájmu auta je pojištění naprosto nezbytné – otázkou je, zda auto pojistíme sami, či přes půjčovnu. Druhá varianta sice bývá o něco dražší, na druhou stranu si ušetříme starosti s papírováním. Pozornost věnujte také typu pojištění – pokud zvolíte jen základní pojištění, výše spoluúčasti se nevztahuje například na motor či spojku, a škodu v případě nehody zaplatíte v plné výši.

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *