věci na dovolenou

Co nezapomenout před dovolenou

Chystáte se na dovolenou? Máte před sebou dlouhé týdny plné relaxace a zážitků? Abyste se nemuseli toulat po obchodech nebo jste byli připravení na nepředvídatelné, překvapivé situace, je dobré mít sbaleno vše potřebné. Doklady, lékárnička, potřebné oblečení – to vše jsou položky na seznamu, který si s každou přidanou věcí do kufru odškrtávejte.

Abyste opravdu na nic důležitého nezapomněli, rozhodli jsme se klíčové položky seznamu sepsat.

Doklady jsou nepostradatelností

Pás, občanka, očkovací průkaz dokazující, že jste absolvovali obě dávky vakcíny proti aktuálně se stále hemžícímu koronaviru. To vše spadá do dokladů, které mějte po ruce. V ideálním případě si je ani nevkládejte do kufru, ale mějte je ve svém příručním zavazadle, ať už cestujete vlakem, autem nebo jste se rozhodli zvolit leteckou společnost slibující komfort a rychlost cestování.

Kromě zmiňovaných dokumentů nezapomeňte ani kartičku pojišťovny, kdyby náhodou došlo k nějakému úrazu nebo jste onemocněli, a kreditní či debetní kartu. Mít s sebou hotovost je sice super, ale nemusí stačit.

Cestovní pojištění – zřízeno

Mezi položkami, na které se velmi často zapomíná je cestovní pojištění. Zejména v dnešní koronavirové době je nadmíru důležité, aby taková pojistka zřízená byla. Pokud by náhodou bylo onemocnění prokázáno, může vám pokrýt třeba náklady spojené s karanténou.

Pozor na úrazy na cestách

Obecně ale může cestovní pojištění i v jiných případech pomoct. K autonehodám nebo k podobným událostem dochází denně i v zahraničí, nejen u nás, a díky sjednání pojistky se vyvarujete do nebe volajícím nákladům spojených s hrazením způsobených škod, jež by bylo pořádnou čárou přes rozpočet.

Sjednávání cestovního pojištění navíc není nijak finančně náročná záležitost. Vyjde na několik stovek korun čili se nejedná o nějak markantní zvýšení vynaložených nákladů spojených s dovolenou.

Co patří do cestovní lékárničky?

Povinnou součástí vašeho kufru nebo příručního zavazadla je bezesporu lékárnička. Pamatujte na staré známí přísloví, že neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a buďte připraveni na možné úrazy nebo zdravotní potíže, ke kterým může během vašeho cestování dojít (ať už mluvíme o obyčejných migrénách nebo úpalech či spadnutí ze schodů).

Součástí takové cestovní lékárničky by měly být náplasti, dezinfekce, také obinadlo. Nezapomeňte ani na léky, které běžně užíváte, či na základní léčiva určená na bolesti hlavy, na zažívání, nevolnost nebo horečky.

Naočkujte se

Před cestou do konkrétní destinace se informujte o tom, jaké očkování je třeba v dané zemi mít. Nyní nemluvíme o očkování proti koronaviru, ale spíše o očkování proti žloutence nebo tyfu. Především země třetího světa mohou některá očkování vyžadovat, tak na to buďte připraveni.

Rate this post

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *