Booking Com Logo
|

Co je to Booking?

Pokud spíše než cestovkám dáváte přednost cestování na vlastní pěst, či často hledáte ubytování pro svůj služební pobyt, o portálu Booking.com určitě neslyšíte poprvé. Tento nizozemský ubytovací portál patří mezi nejznámější, a především nejpoužívanější na světě. 

Co vše Booking nabízí?

Důvodem nezměrné popularity jsou především špičkové služby a zákaznický servis, který je k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Přestože jde o primárně ubytovací portál, můžete zde logisticky vyřešit prakticky celou svou dovolenou či pracovní cestu, od rezervace ubytování po booking letenek či pronájem auta. 

Jaké typy ubytování si lze pronajmout?

Co se týká samotného ubytování, je opravdu z čeho vybírat. Portál nabízí více než 28 milionů evidovaných ubytování po celém světě. Mezi ubytovacími jednotkami najdete jak hotely, penziony a hostely, tak soukromé apartmány, případně také kempy a méně tradiční typy ubytování. V současné době funguje web i mobilní aplikace Booking v 43 jazycích včetně češtiny, a není tak třeba se obávat jazykové bariéry. 

Ověřené recenze uživatelů

Bezpochyby největší výhodou rezervace přes Booking jsou opravdu rozsáhlé recenze, které každé evidované ubytování doprovází. Hodnocení ověřených uživatelů zahrnuje nejen číselné hodnocení hvězdičkami (na stupnici od 1 do 10), ale také podrobné hodnocení dalších aspektů, jako je čistota ubytování, kvalita služeb či lokalita. Mnoho uživatelů navíc svá hodnocení doprovází slovní recenzí a fotkami, díky čemuž si můžete předem ověřit, zda bude zvolené ubytování odpovídat přesně vašim představám. 

Vyhnete se tak nepříjemné situaci, kdy se stylizované fotky na stránkách provozovatele ani zdaleka nepodobají realitě. 

Možnost filtrování

Přestože Booking nabízí nepřeberné množství ubytovacích jednotek, vyhledávání je vskutku snadné. Stačí zadat žádanou lokaci, datum pobytu a počet ubytovaných osob, případně také to, zda se jedná o služební pobyt. Výsledky lze následně filtrovat nespočtem kritérií, od typu ubytování přes cenu po konkrétní požadavky na zařízení pokoje či stravování. 

Vhod přijde také možnost hledání ubytování na mapě, díky čemuž si můžete vybrat ubytování v lokaci přesně podle vašich představ. 

Bookovani Ubytovani
Zdroj: Unsplash.com / John Schnobrich

Věrností program a slevové akce

Ačkoli ubytování nabízená na Bookingu najdete i na jiných srovnávacích portálech, rozhodně se vyplatí registrace a opakované využívání tohoto portálu. Zapojíte se tak totiž do programu Genius, který po dosažení určité úrovně nabízí trvalé 10 až 20 % slevy či řadu výhod, jako je upgrade pokoje či snídaně zdarma. Věrnostní program lze navíc zpravidla kombinovat se slevovými kódy a Booking kupóny

Možnosti platby a storna rezervace

Přestože při rezervaci na Booking uzavíráte smlouvu se samotným pronajímatelem, není třeba se obávat komplikací. Poskytovatelé jsou ověření a na portálu Booking musí uvádět všechny potřebné informace, včetně případných daní a doplatků, které s cenou ubytování souvisí. 

Samotnou platbu lze provést několika způsobu v závislosti na daném pronajímateli. Cenově nejvýhodnější bývá zpravidla platba kartou předem bez možnosti storna. Některá ubytování nabízí možnost bezplatného storna do dne příjezdu či jiného pevně stanového data. K dispozici bývá také možnost zaplatit až v ubytování, obvykle je však vyžadováno zadání platebních údajů právě pro případ zpoplatněného storna. 

Snadná rezervace

Neposledním důvodem, proč zvolit právě Booking, je především snadná rezervace, který spočívá pouze ve vyplnění potřebných údajů. Během několika kliknutí je hotovo. Následně můžete skrz portál Booking kontaktovat provozovatele ubytování s jakýmikoliv otázkami či například upřesnit čas příjezdu. 

5/5 - (2 votes)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *