Glamping

Cestovatelský trend dnešní doby: Glamping, dovolená v luxusu

Termín glamping jste v posledních letech možná již slyšeli. Jde o jedinečnou možnost, jak si užít cestování a dovolené trochu jinak. Hodně lidí touží kempovat a být týden někde v přírodě. Zároveň ale nechtějí strávit týden spaním na zemi ve stanu. Každý z nás má nějakou představu o komfortu a pohodlí. Ne každý ale chce nutně bydlet v hotelu. Právě v tomto případě přichází na řadu luxusní cestování. V posledních letech se ubytování tohoto typu množí jako houby po dešti. Mezi tyto možnosti ubytování patří:

  • bublina a jurta,
  • tree house a posed,
  • maringotka nebo tiny house,
  • luxusní stany.

Popularita těchto ubytování neustále roste, a proto se také objevuje po celých Čechách (i v zahraničí) stále více ubytování tohoto typu. Proč je glamping tak oblíbený a proč by to měl každý z nás vyzkoušet alespoň jednou za život? Každý si zaslouží trochu luxusu, přírody a klidu. Musíte počítat s vyšší cenou ubytování, ale na prodloužený víkend si to jistě můžete dovolit a užijete si neuvěřitelné pohodlí v klidné oblasti. Pro páry i rodiny jde o ideální možnost, jak si odpočinout.

Kempování se všemi výhodami

Nechcete přijít o komfort ubytování v hotelu, ale zároveň chcete dětem i sobě nadělit zážitek z kempování? V tomto případě je pro vás glamping naprosto dokonalý. Budete mít k dispozici nádherně vybavené ubytování s pohodlnými postelemi, koupelnou, saunou, ohništěm i terasou s výhledem. Záleží pouze na tom, co si přesně vyberete. V každém případě zažijete jedinečný zážitek, na který již nikdy nezapomenete. A možná zjistíte, že už jinak ani cestovat nechcete.

Jedinečné ubytování

Každý projekt, který se proměnil v unikátní ubytování, je unikátem. Hotel Liptov v malebné části Slovenska ukázal, že se může jednat také o jednu z částí hotelového komplexu. To vám možná přinese ještě větší komfort, protože restaurace bude jen pár kroků od vás. Většinou se ovšem jedná o menší společnosti nebo živnostníky, kteří přijdou s jedinečným nápadem na ubytování. Mezi nejoblíbenější a nejunikátnější počiny rozhodně patří:

  • bublina (průhledná kopule),
  • treehouses (domky na stromech),
  • posed (ubytování v netradičním posedu).

Příroda na každém kroku

Většina těchto ubytování se nachází v přírodě. Nové apartmány TREE HOUSES Liptov nejsou žádnou výjimkou. Pobyt si užijete obklopeni stromy a čistým slovenským vzduchem. Přírodu si ovšem užijete na většině míst, kde se nachází glamping. Právě v tom se také skrývá jeho kouzlo. Ticho, příroda a soukromí jsou prvky, které hledá většina lidí. Když investujete peníze do takto krásného ubytování, tak ho chcete mít zaručeně jen pro sebe.

Kempování bez stanu (nebo ve stanu)

V rámci glampingu si můžete vybrat i místa, která nabízí klasické kempování trochu jinak. Místo malého stanu, ve kterém musíte jen klečet, si užijete prostorný stan. Pohodlně si v něm stoupnete, najdete tam postel, posezení venku i uvnitř a všudypřítomnou přírodu. Takhle pohodlné ubytování ve stanu ještě nebylo. A právě tento zážitek je pro mnoho lidí tak lákavý, že si to nemohou odpustit. Toto luxusní stanování je ideální pro všechny, kdo si chce užít pobyt jen ve dvou a naplno se věnovat svému partnerovi. Stany jsou totiž většinou jen pro dvě osoby.

Digitální očista

Mnoho lidí využívá glamping jako způsob, jak si odpočinout od sociálních sítí. Rezervují si pár dnů, během kterých se soustředí jen na přírodu, ticho, klid a svého partnera (nebo rodinu). Žádné rozptylování, žádné sociální sítě a žádná televize. Jestli chcete na chvíli utéct od civilizace a stále si užít obrovského komfortu, tento typ ubytování je to nejlepší, co si pro sebe můžete vybrat. Nyní znáte všechna pozitiva cestování v luxusu. Vyzkoušíte glamping na vlastní kůži?

5/5 - (1 vote)

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *